Lenovo ThinkPad T – wydajne laptopy biznesowe

Posted on

Jaki laptop sprawdzi się w biznesie i na co warto zwrócić uwagę przy zakupie? To właśnie pytanie powinno zawsze pojawić się w głowie przed udaniem się do sklepu. Szeroko rozwinięty rynek urządzeń mobilnych sprawił, że wybór sprzętu, który spełni nasze oczekiwania może okazać się sporym wyzwaniem, szczególnie dla osób, które na co dzień nie mają styczności z technologią komputerową.

Podzespoły laptopa

Jednym z najważniejszych aspektów, na który trzeba zawsze zwrócić uwagę przy zakupie jakiegokolwiek sprzętu są podzespoły. To one decydują o tym jak płynnie i jak sprawnie będzie działać dane urządzenie. Podobnie sytuacja ma miejsce w przypadku laptopów.

Szukając odpowiedniego modelu laptopa warto brać pod uwagę przede wszystkim procesor, który stanowi najważniejszy element całego zestawu. To od jego jakości będzie zależeć wydajność, a co za tym idzie moc obliczeniowa. To przekłada się zaś bezpośrednio na komfort pracy oraz możliwości.

Wydajny model CPU powinien cechować się między innymi przynajmniej czterema fizycznymi rdzeniami oraz jak najwyższymi taktowaniami zegara – około 3 GHz. Mowa tutaj oczywiście o taktowaniach maksymalnych, które zostają ”uruchomione” jeśli jest taka potrzeba. Naturalnie warto poszukiwać modeli lepszych o ile pozwala nam na to budżet.

Pamięć RAM

Kolejnym istotnym podzespołem jest bez cienia wątpliwości pamięci operacyjna RAM. Jej ilość w znacznym stopniu przyczynia się do poprawnego działania wykorzystywanych aplikacji, jak i samego systemu operacyjnego. Dlatego też niezbędne jest co najmniej 8 GB pamięci typu DDR bądź DDR4. Te drugie są droższym, ale jednocześnie wydajniejszym rozwiązaniem. Nie mniej kości DDR3 nadal dobrze się sprawują.

Jakie urządzenie wybrać?

Dość częstym wyborem są laptopy ze specjalnie przygotowanych serii biznesowych. Jedną z takich jest Lenovo ThinkPad T. Urządzenia z tej grupy mogą pochwalić się wydajnymi jednostkami CPU oraz standardem jeśli chodzi o zaopatrzenie w pamięć RAM. Ponadto ich elegancki wygląd zapewnia, że sprawdzą się one w każdej sytuacji biznesowej.

 

Obraz z lenovo.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podaj wynik *