Lenovo ThinkPad T – seria laptopów biznesowych

Posted on

Laptopy z całą pewnością stały się w XXI wieku urządzeniami przenośnymi, bez których funkcjonowanie w pracy czy biznesie byłoby niemożliwe. Dzieje się tak przede wszystkim za sprawą ich mobilności, co daje możliwość ich przenoszenia w dowolnie wyznaczone przez nas miejsce. Jednakże szeroko rozwinięty rynek tych urządzeń sprawił, że część cen może być zawyżona w stosunku do oferowanych możliwości sprzętu. Na co więc warto ogólnie zwrócić uwagę przy kupnie?

Podzespoły

Pierwszym, a zarazem najważniejszym aspektem przy wyborze laptopa są jego podzespoły. To od nich zależna jest wydajność jaką otrzymamy. To z kolei przekłada się przede wszystkim na komfort pracy oraz moc obliczeniową jaką będzie dysponować sprzęt.

Tutaj warto wspomnieć o dwóch podstawowych podzespołach, które odgrywają ogromną rolę jeśli mowa o wydajności. Chodzi oczywiście o procesor oraz pamięć RAM. Poprawne skomponowanie obu tych elementów zagwarantuje wydajność na dobrym poziomie. W kwestii doboru procesora warto nieco bliżej przyjrzeć się ilości rdzeni oraz taktowaniom. Istotną wskazówką może być również rok produkcji procesora. Nowsze modele mają zaimplementowane dodatkowe technologie, które poprawiają moc obliczeniową.

Gdy mowa zaś o pamięci operacyjnej RAM to trzeba spojrzeć głównie na ilość zainstalowanej pamięci oraz rodzaj. Podkreślić należy, że zbyt mała ilość może skutkować znacznym spadkiem wydajności, dlatego też zaleca się co najmniej 8 GB pamięci RAM. Sam dobór rodzaju pamięci zależy przede wszystkim od budżetu jakim dysponujemy. Kości DDR4 są najwydajniejsze, ale jednocześnie stosunkowo drogie. Szukając budżetowych rozwiązań lepiej wówczas sięgnąć po pamięci DDR3, które nadal spisują się po prostu dobrze, a ich cena aktualnie jest bardzo niska.

Jakiego laptopa wybrać?

Laptopy biznesowe z czasem przerodziły się w całe serie, dzięki czemu możemy wybierać pomiędzy dużą ilością urządzeń w różnych przedziałach cenowych. Jedną z serii laptopów wartych polecenia są Lenovo ThinkPad T, których wydajność stoi na wysokim poziomie, a sam komfort pracy jest niczym nieskrępowany (kilka słów więcej tutaj: https://www.laphard.pl/pl/c/Lenovo-ThinkPad-T/24).

 

Obraz z news.lenovo.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podaj wynik *