Laptopy HP EliteBook

Posted on

Zakup laptopa biznesowego szczególnie dla osób, które nie mają dużej styczności z technologią komputerową może okazać się całkiem dużym wyzwaniem i problemem. Dodatkowo wybór jest utrudniony przez mnogość tych urządzeń na rynku z czego nie wszystkie z nich są godne polecenia, a jedynie mogą okazać się zmarnowanym zasobem gotówki. Na jakie więc aspekty należy zwracać uwagę przy kupnie laptopa by zrobić to w zadowalający nas sposób?

Cena, a wydajność

W dużej mierze wszystko zależne jest od budżetu jakim dysponujemy i to z całą pewnością będzie determinować samą jakość sprzętu, który możemy uzyskać za określoną kwotę. Jednakże warto nieco bliżej przyjrzeć się stosunkowi ceny do jakości jaką oferuje laptop. Tutaj najpoważniejszym błędem jest zwracanie w pierwszej kolejności uwagi na wygląd urządzenia.

Najwięcej uwagi należy poświęcić przede wszystkim podzespołom jakie znajdują się w laptopie. Już za kwotę około 2 tysięcy złotych możemy dostać na prawdę dobrze działający sprzęt o ile dostatecznie dobrze poszukamy takiego urządzenia. Za kwestię wydajności odpowiedzialne są podzespoły znajdujące się wewnątrz i to właśnie im należy poświęcić najwięcej uwagi.

Pierwszym z podzespołów jest procesor, który stanowi serce całego zestawu i w dużym uproszczeniu odpowiada za wszelkie wykonywane operacje i to co widzimy na ekranie urządzenia. W miarę wydajny model procesora powinien oferować przynajmniej cztery fizyczne rdzenie, których taktowanie będzie wynosiło około 3-3,5 GHz. Takie połączenie pozwala uzyskać dostatecznie dużą moc obliczeniową.

Kolejnym z elementów jest pamięć RAM, przy której najwięcej uwagi należy poświęcić zastosowanemu rodzajowi oraz ilości tejże pamięci. Absolutne minimum stanowi 8 GB pamięci DDR3 bądź DDR4. Sam dobór zależy już od kwestii finansowych.

Jakiego laptopa wybrać?

Jednym z laptopów, który zdecydowanie sprawdzi się w zastosowaniach biznesowych są urządzenia z rodziny HP EliteBook, które to cechują się naprawdę dobrą mocą obliczeniową, a ponadto ich stosunek ceny do jakości stoi na bardzo wysokim poziomie. Warto również wspomnieć o eleganckim designie, który jest ponadczasowy.

 

Obraz z store.hp.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podaj wynik *