Dell Precision – seria laptopów biznesowych

Posted on

Szeroki wybór laptopów biznesowych na rynku sprawił, że zakup odpowiedniego sprzętu może okazać się sporym wyzwaniem oraz z całą pewnością wydatkiem. Same laptopy są praktycznie urządzeniami niezastąpionymi w biznesie i sprawdzają się ze względu na swoją mobilność oraz takie same możliwości, które oferuje urządzenie stacjonarne. Na co jednak warto wziąć poprawkę gdy planujemy zakupić laptopa?

Na co zwrócić uwagę?

Istnieje szereg elementów, które mają duże znaczenie, a tak naprawdę to jak istotny jest dany aspekt jest już zależne od użytkownika. Nie mniej kluczowe podczas wyboru urządzenia powinna być jego wydajność czyli moc obliczeniowa jaką dysponuje.

Za samą wydajność odpowiedzialne są już bezpośrednio podzespoły, które znalazły się wewnątrz sprzętu. To właśnie od ich jakości będzie zależeć ogólny odbiór laptopa. Tutaj na wyróżnienie zasługują dwa najważniejsze podzespoły – procesor oraz pamięć operacyjna RAM. Odpowiednia kompozycja obu tych elementów zagwarantuje dobre osiągi. Szukając modelu procesora należy wziąć pod uwagę głównie ilość rdzeni oraz wartości, którymi są one taktowane. Taką dolną granice powinny stanowić CPU legitymujące się czterema fizycznymi rdzenia taktowanymi wartościami w graniach 3-3,5 GHz. Jednakże jeśli znajdziemy mocniejszy model to warto go wybrać.

Jeśli zaś mowa o pamięci operacyjnej RAM to tutaj największą rolę odgrywa rodzaj oraz ilość tejże pamięci. Niezbędne do prawidłowego działania sprzętu jest 8 GB pamięci typu DDR3 bądź DDR4. Kości DDR4 są znacznie droższe, ale przewyższają one również swoją wydajnością. Nie mniej pamięci DDR3 zapewniają w dalszym ciągu poprawne osiągi, a są przy tym budżetowym rozwiązaniem.

Seria laptopów

Bogato rozwinięty rynek laptopów biznesowych sprawił, że pojawiło się tam wiele serii laptopów dedykowanych biznesowi. Jedną z ciekawszych i lepszych jest zdecydowanie seria Dell Precision. Laptopy te to przede wszystkim połączenie dużej mocy obliczeniowej oraz cech typowo użytkowych. Takie zestawienie sprawia, że Dell Precision sprawdzają się wyśmienicie. Dużą zaletą jest również duży wybór laptopów w tejże serii, co pozwala dobrać sprzęt bez względu na budżet jakim dysponujemy.

 

Obraz z dell.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podaj wynik *